אודות

“פסיכולוגיה קלינית בשבילך” נוצר על ידי החטיבה הקלינית בהסתדרות הפסיכולוגים על מנת להנגיש את תחום הפסיכולוגיה הקלינית לציבור הרחב וליצור מאגר מקצועי ונגיש של פסיכולוגים קליניים עבור מי שזקוק לטיפול. החטיבה הקלינית מהווה את הגוף הרשמי של פסיכולוגים קליניים, במסגרת הסתדרות הפסיכולוגים בישראל (הפ”י), ופועלת לקידום התחום עבור הציבור הרחב והעוסקים בו.

טיפול פסיכולוגי הוא הטיפול המומלץ והיעיל ביותר למגוון רחב של קשיים והתמודדויות נפשיות, וכפועל יוצא קיימת חשיבות גדולה להסרת חסמים ומתן אינפורמציה על מנת שרבים יותר יוכלו לחפש ולפנות לקבל טיפול ואבחון מקצועי. בנוסף, פסיכולוגים הם היחידים שעיסוקם בפסיכותרפיה מוסדר בחוק והיחידים שהחוק מתיר להם להעניק טיפול פסיכולוגי.

פנייה לטיפול פסיכולוגי אינה צעד קל והיא מלווה בלבטים וחששות רבים. אם בשל בלבול לגבי איש המקצוע אליו צריך לפנות או אם בעקבות הקושי בבירור הרישוי וההכשרה המקצועית. רבים מתייאשים ומוותרים על עזרה מקצועית הכרחית או פונים למטפלים שאינם בעלי ההכשרה מתאימה. האתר “פסיכולוגיה קלינית בשבילך” כולל מידע כללי ורלוונטי לגבי טיפול פסיכולוגי קליני וכן גם את אינדקס הפסיכולוגים הקליניים. אינדקס זה מכיל רק פסיכולוגים קליניים, וזאת לאחר בדיקה מקיפה של רישוי מקצועי מתאים.

אנו מקווים שתמצאו את האתר, המידע שקיים בו והאינדקס שיצרנו נגיש, מעורר מחשבה ויעיל בתהליך החשיפה לתחום הפסיכולוגיה הקלינית ומציאת הכתובת לטיפול ו/או אבחון.

בברכה
חברי וועד החטיבה הקלינית, הסתדרות הפסיכולוגים בישראל